SISTEP FRAMEWORK

Система автоматизованого проєктування

Система SISTEP Framework дозволяє об'єднати усі рівні автоматизації технологічного процесу. Уніфікація програмного коду дозволила у найкоротші терміни знаходити несправності у роботі програмного продукту. SISTEP Framework з одного боку скорочує терміни проєктування кінцевого програмного продукту та мінімізує помилки проєктування з іншого боку.
Система SISTEP Framework постійно вдосконалюється. Компанія Елакс не продає цю систему як окремий програмний продукт, а готова застосувати її на підприємствах своїх замовників у складі комплексу АСУТП.

Епоха програмування систем АСУ ТП бере свій початок у другій половині ХХ століття. Одночасно з цим починає розвиватися і культура програмування. Основним виробником обладнання АСУ на той момент була компанія SIEMENS зі своєю лінійкою ПЛК SIMATIC S5. Дані ПЛК дозволяли виконувати невелику кількість завдань, а середовище проєктування STEP5 працювало під однозадачною операційною системою DOS. Всі ці обмеження виховали велику кількість програмістів, методика написання програм яких полягала в лінійному програмуванні, а всі дані технологічного процесу зберігалися в єдиній галузі пам'яті (меркерна область) у вигляді «могутньої купи».
Поява багатозадачної операційної системи Windows призвела до появи нового середовища проєктування програм ПЛК. На початку 90-х компанія SIEMENS випускає нову лінійку промислових контролерів SIMATIC S7 зі своїм середовищем проєктування STEP7.
STEP7 має суттєві відмінності від STEP 5:

  • можливість зберігання даних різного типу в окремих блоках - Блоки даних;
  • наявність функціональних блоків пов'язала програмний код та змінні в блоках даних;
  • з'явилися складні типи даних (UDT, Pointer, Any, Array) та команди роботи з ними.

Всі ці зміни призвели до зміни структури кінцевих програм. Програміст отримав можливість використати об'єктно-орієнтований підхід у написанні програми. Більшість програмістів прагнули реалізації бібліотечних програмних модулів управління стандартними механізмами, які застосовують у різних галузях промисловості (клапан, двигун, дискретний датчик, аналоговий датчик тощо.).

Працюючи в цьому напрямі, до початку 2000-х років компанія «ЕЛАКС» була володарем понад 20 різних програмних модулів. Дані модулі пройшли тестування на різних підприємствах замовника, і на сьогодні є закінченим продуктом, що продається. Лінійка програмних модулів з кожним роком поповнюється у зв'язку з виходом ринку АСУ ТП нового устаткування. Одним з таких модулів є модуль керування перетворювача постійного та змінного струму SINAMICS. На сьогодні цей програмний продукт проходить тестування і успішно застосовується на підприємствах наших Замовників.

Функціональні модулі можуть працювати у двох режимах: ручний та автоматичний. У ручному режимі управління перебирає оператор, в автоматичному режимі – програма управління технологічним процесом.
В середині 90-х потужність центральних процесорів дозволяла виконувати до 10 одночасно працівних завдань. Сучасні ПЛК в змозі виконати більше сотні подібних завдань. Кількість виконуваних завдань з одного боку збільшує програмний код, з другого боку вимагає від розробника та обслугового персоналу підвищення кваліфікації. У зв'язку з цим компанія «ЕЛАКС» розробила власну систему проєктування та виконання завдань АСУТП SISTEP Framework.
Основою цієї системи є те що, що завгодно складну АСУ можна розбити завдання, своєю чергою завдання можна розбити на етапи виконання, а кожного етапу прописати певні параметри і послідовність дій.

Sistep frameworkВпровадження системи SISTEP Framework дозволило:

  • Уніфікувати кінцевий програмний код (уніфікація ПЗ);
  • Уніфікація програмного коду забезпечує взаємозамінність - будь-який програміст компанії може швидко розібратися в програмному коді на новому для себе об'єкті;
  • Проєктування програми АСУ зводиться до простої параметризації послідовності дій у базі даних (параметризація);
  • Завдяки використанню відкритого інтерфейсу бази даних, кінцевий користувач може сам вносити зміни до послідовності дій програми АСУ (відкритість);
  • Методика дозволяє швидко знаходити несправності у роботі автоматичного режиму, і навіть легко вносити зміни у параметри послідовності дій (мінімізація помилок проєктування).

Сполучною ланкою між базою даних та інтерфейсом оператора є програма Рецепт-менеджер, яка дозволяє переглядати виконувані завдання, формувати послідовність дій та змінювати параметри.
Після того як послідовність дій і параметри були сформовані (виконуються розробником і (або) технологом підприємства), оператор може їх відправити на виконання шляхом завантаження даних у ПЛК.
У комплект системи проєктування входить елемент керування ActiveX, що дозволяє спостерігати за всіма діями, що відбуваються в конкретній задачі і вносити зміни до поточних параметрів виконуваної послідовності. Елемент управління готовий до застосування в будь-якій системі SCADA, яка підтримує технологію ActiveX.

Опыт внедрения:

Объект
Наименование работыРабота
Год

Хотите получить коммерческое предложение?

Пришлите запрос или однолинейные схемы:
* Обязательное поле
* Обязательное поле

Отзывы заказчиков