Історія

Історія - скарбниця нашої компанії

Ми пишаємось нашою історією. Постійний розвиток і безперервний рух уперед - незаперечний закон життя. І незаперечний закон бізнесу. Славне минуле не гарантує успіху в майбутньому, якщо не рухатися в ногу з часом. Сьогодні ми націлені на підтримку високої якості проєктів завдяки професіоналізму, досвіду. індивідуальності, відповідальності наших працівників. І це наша основна мета.

Ми ростемо і розвиваємося за девізом - "Ніколи не зраджуй майбутнього заради миттєвої вигоди" Наша історія -  Видео

28 років на ринку автоматизації

Початок великого шляху
 • 10 фахівців
 • Офіс 20 кв. м
 • Власна фірма
 • Перший статус партнера Siemens

Початком історії ЕЛАКС вважається 1994 рік. Засновники компанії мали вищу технічну освіту, солідний досвід роботи, і вважали, що за промисловою автоматизацією майбутнє, а найкращий спосіб реалізувати свої плани – це створення власної фірми.
1 липня Акціонерне товариство "ЕЛАКС" було зареєстроване і колектив приступив до роботи. Фірму очолив Сергій Миколайович Кольчік. Під його керівництвом закладалися основи майбутнього успіху.

Фахівці від початку були зорієнтовані на розробку проєктів та програмного забезпечення різних систем автоматизації на базі техніки фірми SIEMENS. Згодом ця техніка, головним чином програмований контролер Simatic S5 та система візуалізації Coros, була освоєна настільки успішно, що виконані проєктні та налагоджувальні роботи отримали високу оцінку металургів.

Було підписано партнерський договір із фірмою SIEMENS. Дане рішення дозволило фахівцям харківської фірми розширити сфери своєї діяльності, застосовуючи у своїх проєктах надійне німецьке обладнання.

Початок співробітництва
 • Перші великі проєкти

Перед керівництвом компанії стояли завдання не лише вистояти в умовах нестабільної політичної та економічної ситуації, а й негайно розпочати реалізацію нових проєктів. Першими об'єктами стали дротяний стан Макіївського метзаводу, безперервно-травильні агрегати Карагандинського металургійного комбінату, доменне виробництво Маріупольського металургійного комбінату, коксохімічне виробництво, стани холодного прокату.
Підприємство повного виробничого циклу
 • Власне виробництво
 • Проєкти "ПІД КЛЮЧ"

Фірма замислювалася як проєктна організація, але час вніс свої корективи...

Замовнику необхідне підприємство повного виробничого циклу, що мало на увазі передпроєктні дослідження, розробку проєктної документації та програмного забезпечення, виробництво та випробування, пошук ринку збуту, встановлення виробу у замовника, а також навчання виробничого персоналу, сервісне та гарантійне обслуговування.

 

Листопад 1999 року ознаменувався створенням власного виробництва. Таке рішення довело свою ефективність, сприяючи успіху компанії. Проєкт "ПІД КЛЮЧ" отримав своє втілення на підприємствах - гігантах металургійної промисловості. Це було випробуванням для юної фірми та початком великого шляху... производство

 

 

 

Зростання та розвиток
 • 60 фахівців
 • Нові виробничі площі
 • Проєкти для нафтопереробної промисловості
 • Участь у міжнародних профільних виставках

Початок 21 століття ознаменувався в історії
компанії придбанням нових виробничих площ загальною площею 8000м2, що дозволило значно збільшити виробничі потужності, а саме зростання конструкторського відділу та виробничого цеху, розширення складських приміщень.

 

Выставка З 2000 року компанія "ЕЛАКС" постійно бере участь у спеціалізованих виставках, де, пропонуючи нові рішення в галузі автоматизації та електропостачання, знаходить нові ділові контакти та нових партнерів серед провідних світових компаній.
Відкриття нових горизонтів
 • Серйозні випробування та втрати
 • Відданість своїй справі
 • Перші проєкти у цементній галузі

цем. завод 2001 року реалізовуються перші проєкти в цементній галузі. Автоматизація технологічної лінії виробництва клінкеру та помелу цементу по замкнутому циклу на ВАТ «Івано-Франківськцемент». Ці проєкти стали надійним фундаментом подальшого завоювання ринку автоматизації цементної промисловості.

Але за гучними успіхами був і перший нищівний удар для компанії - раптово йде з життя засновник компанії та її перший директор Сергій Миколайович Кольчік. Це було важким випробуванням для всіх співробітників... Хтось не витримав і пішов шукати "краще життя". Але основний склад співробітників вистояв у цей нелегкий час. Нещастя ще більше об'єднало та згуртувало колектив.

Ірина Йосипівна Кольчік вирішує продовжити справу чоловіка та за підтримки однодумців очолює АТ «ЕЛАКС», зберігаючи його основну спрямованість. Компанія росла та розвивалася, колектив поповнювався новими молодими співробітниками, які вносять у проєкти нові інженерні задуми та рішення. З усім тим, ніякі досягнення та успіхи не були б можливі без захоплених та відданих своїй справі «старожилів» компанії – Шуліченко К.Г., Кобзєва В.А., Анопко О.М., Кадомського Н.Г. Вони створили та очолили інженерні групи, які були здатні вирішувати завдання у галузі проєктування та програмування будь-якої складності.

      
ЕЛАКС вступив на новий виток у розвитку – було вдало реалізовано проєкт автоматизації встановлення утилізації факельних газів на ВАТ «Укртатнафта», а також впроваджено проєкт автоматизації ділянок розливу та пастеризації пива на ВАТ «Роганський пивзавод». Успішні результати втілення в життя цих проєктів дозволили АТ «ЕЛАКС» зробити перші кроки в автоматизації нафтопереробної та харчової промисловості.

 

Створення фундаменту
 • Масштабні проєкти з автоматизації доменних печей
 • Сертифікація ISO 9001:2000
 • Створення власного навчального центру

Базуючись на досвіді та успішних результатах роботи своїх фахівців, компанією було створено власний навчальний центр, в якому проводиться навчання виробничого персоналу роботі з апаратними та програмними засобами фірми SIEMENS. Усім фахівцям, які пройшли навчання, видається сертифікат, що підтверджує проходження курсу.

Важливим етапом у розвитку компанії стало впровадження на підприємстві системи управління якістю, що відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000. Система пройшла сертифікацію, яка проводилася голландською компанією TNO Certification B.V. Отримання сертифіката та подальша щорічна ресертифікація підтверджує те, що компанія прагне задовольнити вимоги та очікування партнерів шляхом підвищення якості продукції та послуг, що випускається.

исо
Народження відділу систем електропостачання
 • Комплексні роботи з модернізації електроустановок до 35 кВ
 • Проекти промислового освітлення
 • ЕТЛ 35 кВ

Успішні результати проєктів з електропостачання та освітлення дали початку народження на фірмі спеціального відділу систем електропостачання та освітлення. Основними завданнями відділу є комплексні роботи з модернізації електроустановок до 35 кВ, проєктування систем індустріального освітлення, а також електровимірювання та випробування обладнання.

Досвід
 • 120 фахівців
 • 200 успішно виконаних проєктів

 

Динамічний розвиток

Старт напряму – АСУ ТП фармацевтичної промисловості


 

Нові висоти

Проєкти АСУ ТП для гірничо-збагачувальних підприємств


 

Повний спектр послуг та рішень
 • Понад 20 років на ринку комплексної автоматизації
 • 150 фахівців
 • 450 успішно виконаних проєктів

 

* Обязательное поле