Повітронагрівачі. Вентилятори газових пальників. САУ приводами

Модернізована АСУ ТП приводами вентиляторів газових пальників передбачає регулювання подачі повітря за допомогою зміни обертів двигуна вентилятора. Для інтенсифікації доменного процесу повітря, що вдмухується в доменну піч, нагрівають до температури 900-1200°C. Застосування гарячого дуття дає підвищення продуктивності доменної печі та скорочує витрати пального. У сучасну доменну піч поступає величезна кількість повітря, близько 5000-6000 м3/сек. Для подачі повітря горіння, пальник обладнаний відносним відцентровим вентилятором, що має привід від асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором. Між пальником та вентилятором встановлені поворотні жалюзі, за допомогою яких регулюється кількість повітря, що надходить у пальник. Жалюзі мають привід від виконавчого механізму, встановленого поряд із пальником.

Автоматизована система управління приводами вентиляторів газових пальників (АСУПГВ) ДП призначена для забезпечення автоматизованого управління механізмами системи регулювання спалювання газу в повітронагрівачах, видачі керуючих впливів на механізми системи, архівування даних технологічного процесу, автоматичного формування звітних документів, формування оперативних повідомлень про частоту обертання та струму вентиляторах газових пальників повітронагрівачів відповідно до заданої програми та технологічних вимог.

АСУ ПВГ забезпечує надійну та економічну роботу механізмів системи регулювання спалювання газу в повітронагрівачах шляхом застосування сучасних перетворювальних агрегатів, зниження кількості аварійних ситуацій шляхом використання режимів роботи, що щадять, скорочення трудовитрат при пошуку причин аварійних ситуацій та підвищення культури виробництва.

Система включає наступні підсистеми:

  • візуалізації та архівування;
  • управління електроприводами та виконавчими механізмами;
  • діагностики стану елементів системи;

Це децентралізована трирівнева функціональна система. Децентралізація системи здійснюється за рівнями управління та за територіальною ознакою.

Комплекс технічних засобів АСУ ПГВ забезпечує безперебійне функціонування системи регулювання спалювання газу повітронагрівачах. Комплекс технічних засобів включає:

  • силові перетворювачі частоти;
  • релейно-контакторну апаратуру, призначену для отримання інформації про технологічний процес;
  • комплекс засобів мікропроцесорної техніки (програмований логічний контролер);
  • інтелектуальний пульт управління (робоча станція з кольоровим графічним відеотерміналом та засобами довготривалого зберігання даних) – для подання персоналу вихідної інформації системи.
АСУ ТП ЭЛАКС

Для регулювання частоти обертання приводних асинхронних двигунів механізмів вентиляторів газових пальників використано частотні перетворювачі MICROMASTER 440 фірми «Siemens».

Система реалізована з використанням високопродуктивного процесора SIMATIC S7-300 та мережі Profibus DP, що забезпечує передачу даних із високою швидкістю.

Для організації зв'язку між програмованими контролерами АСУ ПГВ та загальноцехової АСУ ТП використовується промислова мережа Industrial Ethernet, яка забезпечує високий рівень захисту від впливу зовнішніх електромагнітних полів та має перевагу роботи у важких промислових умовах.

Структура комплексу передбачає уніфікацію технічних засобів, що зводить кількість необхідних запчастин до мінімуму, а також полегшує технічне обслуговування.

асу тп

 

 

 

Опыт внедрения:

Объект
Наименование работыРабота
Год
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» ПАТ, Маріуполь, Україна
Доменна піч № 1. Повітронагрівачі. Система автоматизованого керування приводами вентиляторів газових пальників
повітронагрівачів NoNo 1-4. Проєктування та прикладне ПЗ, виготовлення й постачання електрообладнання та матеріалів,
електромонтажні та пусконалагоджувальні роботи
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» ПАТ, Маріуполь, Україна
Доменна піч № 2. Повітронагрівачі. САУ електроприводами вентиляторів газових пальників повітронагрівачів NoNo 5-8.
Проєктування та прикладне ПЗ, виготовлення й постачання електрообладнання, електромонтажні та пусконалагоджувальні роботи
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» ПАТ, Маріуполь, Україна
Доменна піч № 3. Повітронагрівачі. АСУ ТП спалювання газу Проєктування та прикладне ПЗ, виготовлення та постачання електрообладнання, шефмонтажні та пусконалагоджувальні роботи
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» ПАТ, Маріуполь, Україна
Доменна піч № 4. Повітронагрівачі. САУ електроприводами вентиляторів газових пальників повітронагрівачів NoNo 13-16 та 18-19. Проєктування та прикладне ПЗ

Хотите получить коммерческое предложение?

Пришлите запрос или однолинейные схемы:
* Обязательное поле
* Обязательное поле

Отзывы заказчиков