КОКСОВІ МАШИНИ: МАШИНИ ВУГЛЕЗАВАНТАЖУВАЛЬНА ТА ДВЕРІЗНІМАЛЬНА, КОКСОВИШТОВХУВАЧ

АСУ ТП та САУ електроприводами
АСУ ТП та САУ електроприводами

В об'єм автоматизації коксової батареї входять: машини вуглезавантажувальні (МВЗ), коксовиштовхувачі (КВ), машини дверізнімальні (МДЗ) та електровози (ЕВ) у комплексі, з дотриманням усіх взаємних блокувань для ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод», ВАТ «Мечел-Кокс» та ВАТ «Магнітогорський меткомбінат».

Система забезпечує точне позиціонування заданої печі. Завдання може видавати оператор машини (напівавтоматичний режим роботи) або АСУ ТП коксової батареї (автоматичний режим роботи. Для МВЗ реалізовано також автоматичне позиціонування по заданому ряду бункерів вугільної вежі

Структура та функції системи

Усі механізми МВЗ, КВ, МДЗ та ЕВ можуть працювати у трьох режимах:

  • автоматичному;
  • автоматизованому поопераційному;
  • ручний.

В автоматичному режимі команду працювати з цією піччю видає АСУ ТП батареї. Далі управління перебирає контролер кожної машини. Застосовано контролери Siemens серії S7 300. Отримавши завдання за командами контролера машина переміщається на позицію заданої печі та виконує весь комплекс робіт.
Приводи переміщення МВЗ, КВ та МДЗ керуються за допомогою частотних перетворювачів SINAMICS виробництва Siemens. Це дозволяє здійснити плавні розгін і гальмування, а також за допомогою датчика абсолютного кута повороту (енкодера) дозволяє позиціонувати машину щодо заданої печі з необхідною для роботи наступних механізмів точністю.
Енкодерами оснащені приводи ригелів дверізнімальних пристроїв КВ та МДЗ для контролю кута повороту та взаємного блокування верхнього та нижнього ригелів.

МУЗ
Частотними перетворювачами керуються приводи штанг коксовиштовхувача: коксовиштовхувальної та планірної. Це дозволяє забезпечити плавне регулювання швидкості переміщення на різних етапах виштовхування пирога або планування коксу. Усі операції здійснюються під контролем оператора машини, який має можливість у будь-який момент перервати автоматичний режим роботи та перейти в автоматизований поопераційний або ручний режими. Для забезпечення безперервного контролю за виконанням операцій машини обладнано системами відеоспостереження з виведенням відеокамер на монітор та можливістю запису процесу роботи на жорсткий диск відеоконцентратора для подальшого аналізу.
Робота оператора в автоматизованому поопераційному чи ручному режимі здійснюється з графічної панелі оператора (ОП) або пульта керування відповідно.
Управління в автоматизованому поопераційному режимі полягає у введенні даних (параметрів) у ВП. На операторській панелі створені вікна для керування та стеження за технологічним процесом. Перемикання між вікнами відбувається за кнопками під екраном.
В автоматизованому поопераційному режимі оператор вибирає на панелі екран з необхідною операцією (наприклад, переміститися до печі №) і віддає команду на виконання. Через специфіку дуже жорстких умов роботи приводів та механізмів реалізовано можливість програмної симуляції роботи датчиків. У разі виходу з ладу якогось датчика оператор має можливість симулювати його та продовжувати роботу в автоматизованому (залежно від датчика) або ручному режимі до найближчої технологічної перерви та заміни датчика.

АСУ ТПУ ручному режимі всі механізми керуються за одним алгоритмом. Пуск виконується натисканням відповідної кнопки на пульті керування або переміщенням джойстика. Зупинка відбувається зі спрацювання кінцевого вимикача або натискання кнопки «СТОП».
Координацією та взаємним блокуванням коксових машин управляє контролер координації, що знаходиться в приміщенні АСУ ТП батареї. Зв'язок контролера координації та контролерів, встановлених на машинах, здійснюється за протоколом Industrial Ethernet через мережу wi fi

Опыт внедрения:

Объект
Наименование работыРабота
Год
«Магнітогорський металургійний комбінат» ВАТ, Магнітогорськ
Коксові машини: вуглезавантажувальна машина, коксовиштовхувач. АСУ ТП та САУ електроприводами. Проєктування, прикладне ПЗ, виготовлення та постачання електрообладнання, пусконалагоджувальні роботи
«Ясинівський коксохімічний завод» ПАТ, Макіївка, Україна
Коксові машини: вуглезавантажувальна машина, дверізнімальна машина, коксовиштовхувач. АСУ ТП та САУ електроприводами. Проєктування, прикладне ПЗ, виготовлення та постачання електрообладнання, пусконалагоджувальні роботи. Сервісне обслуговування
«Мечел-Кокс» ООО, Челябинск
Коксові машини: вуглезавантажувальна машина, дверізнімальна машина, коксовиштовхувач. АСУ ТП та САУ електроприводами. Проєктування, прикладне ПЗ, виготовлення та постачання електрообладнання, пусконалагоджувальні роботи

Хотите получить коммерческое предложение?

Пришлите запрос или однолинейные схемы:
* Обязательное поле
* Обязательное поле

Отзывы заказчиков