АВТОМАТИЗАЦІЯ ЦЕМЕНТНИХ СИЛОСІВ

АСУ ТП силосів

До складу об'єкта автоматизації входять 8 цементних силосів, призначених для зберігання та вивантаження цементу на автомобілі-цементовози та залізничні вагони.
До складу технологічного обладнання кожного силосу входить система розвантаження силосів фірми Klaudius-Peters (Німеччина).
До складу системи входять вузли аерації силосів, завантажувальні вузли, аерожелоба подачі цементу, вузли керування потоками. Для забезпечення подачі цементу встановлюється компресор та фулер-насос.

Опис рішення АСУ ТП цементних силосів представлено на прикладі ВАТ “Югцемент” фірми Dyckerhoff

Структура та функції АСУ

Автоматизована система управління реалізована на базі програмованого контролера CPU 416-3, призначеного для побудови систем управління високою продуктивністю. До контролера під'єднано віддалену периферію на базі ET200М, використовуючи промислову мережу Profibus.
Вага цементу під час завантаження автомобілів та вагонів контролюється за допомогою ваг фірми Schenck, до складу яких входить система вагодозування DISOMAT.
Автоматизована система управління також включає пульт місцевого управління, що знаходиться поблизу механізмів навантаження для спостереження та управління процесом. На пульті знаходиться панель керування системи DISOMAT, яка виконує функції введення заданої ваги цементу та контролю завантаження. Після завантаження із системи DISOMAT передається сигнал на контролер для відключення управління потоком.
p align="justify"> Робота технологічного обладнання контролюється за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, які передають сигнали в систему управління.
Управління всіма електроприводами здійснюється від щита управління, виконаного на базі комплектів Siemens

АСУ ТП силосов

Автоматизована система виконує такі функції:

  • аерація силосів;
  • розрядження силосів;
  • вивантаження із силосів;
  • завантаження в автотранспорт;
  • завантаження в залізничні вагони;
  • управління потоком транспортування цементу під час вивантаження із силосів та завантаження в автотранспорт та вагони;
  • управління вручну та напівавтоматично всіма основними та допоміжними механізмами, що беруть участь у технологічному процесі

Результати та ефект впровадження

Впровадження АСУ з використанням програмованого контролера S7-400 та системи DISOMAT, дозволило суттєво підвищити надійність системи розвантаження силосів та динаміку роботи, а також суттєво покращило ремонтопридатність обладнання та зменшило час простоїв обладнання.

Опыт внедрения:

Объект
Наименование работыРабота
Год
«Югцемент» ПАТ, Миколаївська обл., Україна
Цементні силоси №5-8. Ревізія та модернізація проєкту системи автоматизації вивантаження цементних силосів
«Цемент» ТОВ, Одеса, Україна
Цементні силоси NoNo 5, 6. Система автоматизації вивантаження цементу в пакувальне відділення, автомобільний транспорт, залізничний транспорт. Проєктування, прикладне ПЗ, введення в експлуатацію
«Цемент» ТОВ, Одеса, Україна
Цементні силоси NoNo1-4. АСУ ТП. Проєктування, прикладне ПЗ, виготовлення та постачання електрообладнання, електромонтажні та пусконалагоджувальні роботи

Хотите получить коммерческое предложение?

Пришлите запрос или однолинейные схемы:
* Обязательное поле
* Обязательное поле

Отзывы заказчиков